blog

Jak można wykorzystać Social Media w wypożyczalni samochodów?

08.03
2020

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnacje z własnych samochodów. Nic dziwnego, bowiem generują one wiele wydatków. Alternatywą są wypożyczalnie samochodów! Mimo to, że chętnych jest naprawdę sporo, to jednak wypożyczalni na rynku jest o wiele więcej!

Jak więc trafić ze swoją ofertą do potencjalnych klientów i jak przekonać ich do skorzystania z naszych usług? Odpowiedź jest prosta! Inwestycja w Social Media i skuteczny marketing! Nieocenionym portalem społecznościowym jest Facebook, korzysta z niego bowiem ponad 2,41 mld użytkowników na całym świecie. Oferuje on wiele możliwości, dzięki którym możesz dotrzeć do ogromnej liczby osób.

Niezwykle ważnym, wciąż rozwijającym medium obok Facebooka jest Instagram. Możesz tam wrzucać zdjęcia dostępnych samochodów, nowych rozwiązań w firmie, opcji dodatkowych, usług wypożyczalni. Dzięki korzystaniu z Social Mediów możesz dotrzeć do potencjalnych klientów ze swoją ofertą produktów i usług. Jak to zrobić? Serwisy społecznościowe takie jak np. Facebook, czy Instagram oferują płatne reklamy, które możesz dowolnie targetować, a więc wybrać do jakich osób chcesz dotrzeć z ofertą (dane demograficzne, zainteresowania, zawód itp.).

Media społecznościowe są również idealnym miejscem do wchodzenia w interakcje z potencjalnymi Klientami – możesz pytać ich o opinie, poznawać ich potrzeby i oczekiwania, lepiej dostosowywać do nich swoją ofertę). W Social Mediach możesz informować swoich klientów o trwających akcjach promocyjnych, rabatach, i konkursach.

Interakcje pomagają w sprzedaży produktów i usług, ale też pozytywnie wpływają na świadomość marki i pozyskiwanie nowych klientów. Wspólna zabawa (np. konkursy, zagadki, ciekawostki na facebooku) możesz zyskać cenne leady i wzbudzić pozytywne skojarzenia z marką. Stworzenie społeczności wokół Twojej marki to gwarancja stabilności Twojej wypożyczalni samochodów i jej rozwoju.

Nie wiesz jak poprowadzić social media Twojej firmy? Powierz je specjalistom. W IcomSocial zajmiemy się nimi profesjonalnie poprzez tworzenie angażującego i ciekawego contentu, wchodzenie w interakcje z odbiorcami i promowanie Twojej firmy!

Zapraszamy do kontaktu!

zobacz również

Jak dotrzeć z postami do nowych użytkowników na Instagramie?

Jak skutecznie budować markę na Linkedin?