blog

Banery reklamowe Facebook Ads, co warto wiedzieć?

10.03
2020

Skuteczność kampanii Facebook Ads jest zależna od wielu czynników. Obok wartościowych treści niezwykle istotne są banery reklamowe. Powinny one mieć dobrą rozdzielczość (1200×628 pikseli). Ponadto takie elementy jak:

  • czytelny logotyp firmy, nawiązujący do branży, oferowanych produktów lub usług,
  • odpowiednia ilość tekstu (na grafice nie może być więcej niż 20% tekstu),
  • call to action, czyli wezwanie do działania – zaleca się, aby na grafice znajdował się zwrot zachęcający odbiorców do określonego działania, np. zamów, zadzwoń, sprawdź ofertę,
  • zdjęcie produktu lub usługi wraz z informacją o cenie,
  • informacje o akcji promocyjnej (jeśli taka istnieje) np. nazwa promocji, data, czas trwania, miejsce, co jest przedmiotem promocji, kod rabatowy i inne ważne informacje dla potencjalnych zainteresowanych osób.
  • Unikalna korzyść – na banerze reklamowym Facebook Ads zaleca się podawanie informacji o unikalnej korzyści dla klienta, w związku ze skorzystaniem z oferty produktów lub usług.

Szukasz profesjonalnych grafików, którzy zaprojektują wysokiej jakości banery reklamowe Facebook Ads, zgodnie z zasadami reklamy na facebooku? Jesteś w dobrym miejscu! IcomSocial to lubelska, profesjonalna agencja reklamowa, która od lat pracuje na sukces małych i dużych firm, poprzez świadczenie kompleksowych działań marketingowych.

Tworzymy wysokiej jakości grafiki reklamowe, w tym banery reklamowe Facebook Ads, które mogą pomóc w promocji Twojej firmy w jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Wszystkie realizacje są niepowtarzalne, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pomogą w kreowaniu Twojej marki, trafią w gusta Twoich potencjalnych Klientów i przyczynią się do zwiększenia sprzedaży. Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

zobacz również

Jak dotrzeć z postami do nowych użytkowników na Instagramie?

Jak skutecznie budować markę na Linkedin?